2021-09-13 18:51:13 - Három nemzet bajnoksága IV. forduló Nagyhalász

Miesiac nyert, Fazekas második helyezést ért el.

Szombaton rendezték a Magyar-Szlovák-Szlovén közös egyéni bajnokság IV. fordulóját Nagyhalászban. A zárófordulóra a szlovák versenyzők betegség, a szlovén Skorja pedig lengyel liga elfoglaltság miatt nem tudott megjelenni. Így a szervezők lengyel vaspapucsosokkal egészítették ki a mezőnyt, ami által garantálva volt, hogy izgalmas futamokat fogunk látni. A versenyt esélyeshez méltóan maximális pontszámmal a lengyel Miesiac nyerte meg a reményfutamot megnyerő, hazai pályán kiválóan motorozó Fazekas Dennis és a szintén lengyel Dawid Rempala előtt.
A többi magyar versenyzők közül Kovács Roland bukása után magára talált és két futamot nyerve 8 ponttal a hetedik helyezést érte el. Magosi Norbi a 14. etapban hatalmas futamot ment a győztes Miesiac-al és Fazekassal, de végül futamgyőzelem nélkül 7 egységgel a kilencedik helyezést érte el. Bárány Márk és Üveges Szabolcs 2 illetve 1 ponttal a vert mezőnybe végzett.

A három nemzet bajnoki címét a záró fordulóban negyedik helyezést elérő Matic Ivacic  (74 pont) szerezte meg a fiatal Grmek (58 pont) és Skorja (54 pont) előtt. A magyar versenyzők közül legjobban Fazekas Dennis (51 pont) teljesített, aki az összetett ötödik helyén végzett. Ami azt is jelenti, hogy 2021. évben Magyarország egyéni salakmotoros bajnoka lett. A magyar bajnokság második helyezettje Kovács Roland (43 pont), míg a harmadik helyezett a magyar licenccel induló Milen Manev (41 pont) lett. Negyedik, ötödik helyen 28-28 ponttal Bárány Márk és az első fordulót kihagyó Magosi Norbert végzett. Míg a hatodik helyezést 22 ponttal Üveges Szabolcs érte el. Füzesi Richárd egy versenyen indulva a hetedik helyezést érte el.

Magyar-Szlovák-Szlovén közös egyéni bajnokság IV. forduló 2021. szeptember 11. Nagyhalász: