2021-07-12 08:49:17 - Páros EB elődöntő -2021.07.10.

Brit győzelem Debrecenben, dán második továbbjutó hely. Magyarok az 5. és a 6. helyen végeztek.

A SpeedWolf Debrecen Speedway Team szervezésében szombaton rendezték Debrecenben a Perényi Pál salakmotor stadionban a Páros Európa bajnoki elődöntőt.
Jól előkészített pálya, szép számú közönség fogadta a hét párost, mely mezőnyben az oroszok visszalépése miatt két magyar páros a Kovács Roland, Magosi Norbert és a Fazekas Dennis, Milan Manev állt starthoz.

szép számú közönség

A versenyt esélyeshez méltóan az Ellis, Harris és Brennan brit trió nyerte. Akik négyszer is 5:1 arányban nyertek futamot. A második helyen a Mads Hansen és Kevin Juhl Pedersen dán páros végzett, így ez a két nemzet kvalifikálta magát a július 24-én Maconban rendezendő döntőbe. A harmadik helyet a szlovák Vaculik, Valkovic páros szerezte meg, ahol a Grand Prix menő a nap legeredményesebb játékosa is lett 16 egységgel. A negyedik helyezést az ukrán páros Levishyn és Lysak érte el. Levishyn a brit és a dán párostól is pontot tudott rabolni.
A magyar párosok közül a Fazekas, Manev MAMS páros teljesített jobban, akik kétszer is 5:1-es futamgyőzelmet arattak, először a 4. futamban a holland páros, majd meglepetésre a 15-ben pedig az ukrán duó ellen is.

Manev, Fazekas MAMS páros

Így az összetett 5. helyén zárták a versenyt, csak mint tudjuk ezen páros eredménye nem számít bele a végelszámolásba. Mögöttük végzet a Kovács, Magosi magyar csapat, akik igen gyenge napot fogtak ki.

Magosi Kovács magyar páros

Mindössze a MAMS csapat ellen tudtak 5:1-es győzelmet aratni. E mellett még egy 3:3-as döntetlent értek el az összetett 7. helyen végző holland páros ellen.