2020-08-20 22:01:29 - Matej Zagar nyerte a 45. Debrecen Város Nagydíjat.

A teltház előtt megrendezett versenyt a GP menő szlovén Matej Zagar nyerte, az ukrán Aleksandr Loktajev és a lengyel Norbert Kosciuch előtt.

A legjobb magyar versenyző Magosi Norbert lett, aki 3 ponttal a 14. helyen végzett.

1990-ben, éppen harminc évvel ezelőtt Adorján Zoltán, Tihanyi Sándor kettős a páros világbajnoki bronzérmet szereztek. Ebből az alkalomból a Debrecen Nagydíj előtt néhány kört megtett a pályán Adorján Zoltán és Tihanyi Sándor duó. A két vb bronzérmes vaspapucsost a sportág legendája az 1990-ben Debrecen Nagydíj győztes dán Hans Nielsen intette le.

Tihanyi Sándor                                              Adorján Zoltán

A szervező SpeedWolf Debrecen jó mezőnyt hozott össze a 45. Nagydíjra, ahol az alapverseny során nem volt száz százalékos versenyző. Zagar kétszer is megdöntötte a pályacsúcsot, azonban Loktajev a 17. futamban 1:06.88-al új rekordot állított fel. Az alapszakasz során a legtöbb pontot a lengyel Kosciuch és az ukrán Loktajev gyűjtötte 13-13 egységgel. Míg az egyik esélyes Zagar a 8. futamban pont nélkül maradt, így 12 egységgel, 3. helyen zárta az alapszakaszt. Mellettük még a dán Bjarne Pedersen és a cseh junior Kvech került a döntőbe. A Debrecen Város Nagydíjat második indításra a GP menő Matej Zagar nyerte az ukrán Aleksandr Loktajev és a lengyel Norbert Kosciuch előtt.

A magyar versenyzők közül Magosi Norbert sérülten vállalta a szereplést, az ötödik futamából csak négyet tudott teljesíteni, ahol összesen 3 pontot gyűjtött.

Kovács Rolandon érződött a túlzott akarás. Azonban még a szerencse sem állt mellé a 15. futamban mellkason találta egy előtte haladó versenyző motorjáról leeső alkatrész vagy egy felpattanó kő. Roli orvosi ellátás után tudta folytatni a versenyt. Az utolsó futamában az első kanyar kijövőben bukott, a futamból kizárásra került. Így összesen két pontot tudott gyűjteni Roland.

Fazekas Dennis pont nélkül zárta a versenyt.

2020. augusztus 20. Debrecen. 45. Debrecen Város Nagydíj, Nemzetközi egyéni meghívásos verseny: