2019-08-25 14:54:14 - Matej Zagar nyerte a GP Challenge-t Goricanban

Szombaton a horvátországi Goricanban rendezték a Grand Prix Challenge versenyt. A GP Challenge történetében először fordult elő, hogy lengyel versenyző nélkül rendezik meg. Ugyanis a kvalifikációs versenyeken egyetlen egy polák pilótának sem sikerült kvalifikálni magát a legjobbak közé.

Meglepetés nem született: az idei évben is a GP sorozatban szereplő versenyzők állhattak a dobogóra. Különfutam után a szlovén Matej  Zagar nyert a dán Niels Kristian Iversen előtt. Míg a dobogó legalsó foka szintén különfutam után dőlt el az ausztrál Max Fricke nyerte a szlovák Martin Vaculik előtt. Így a dobogósok a 2020. évi Grand Prix sorozatra állandó tagságot szereztek.

Vaculiknak azzal, hogy lemaradt a dobogóról aggódni valója nincsen, hiszen az idei GP sorozatban jól teljesít, az összetettben a 4. helyen áll. Így minden bizonnyal benne lesz a nyolcba. Zagarnak és Iversennek annál inkább fontos volt a jövő évi tagság bebiztosítása Goricanban, hiszen mindketten nem teljesítenek fényesen az idei GP sorozatban, nincsennek a nyolcban benne. Kilenc és tizenhárom pontos hátránnyal vannak az összetett 12. illetve a 11. helyén. A 23 éves ausztrál Max Fricke sérülések miatt az idén öt GP-n indult, azonban ezzel a harmadik hellyel a jövő évi sorozatban állandó tagként fog részt venni a világ legjobbjai között.

Ahhoz, hogy a versenyen meglepetés legyen a svéd Pontus Aspgren állt a legközelebb. Hiszen négy starthoz állás után 9 egység szerepelt a neve mellett. Így az utolsó futamában két ponttal biztos jövő évi GP résztvevő. Azonban a start utána svéd versenyzőnek motorhibája lett, emiatt a futam feladására kényszerült. Mindenképpen említést érdemel, hogy Aspgren pontjainak száma kettővel kevesebb lenne, hiszen a 7. futam első inditásakor a harmadik helyen végzett.  Azonban a futamot meg kellett ismételni, mert a start marsall három kör után leintette. A legnagyobb veszteség a német Martin Smolinskit érte, hiszen ő nyerte a futamot. Az újraindított futamban a negyedik helyen volt a német és harcolt az egy pontért a svéd Ljungal. Azonban az utolsó körben bukás okozása miatt kizárásra került.  Így Smolinski 7 ponttal zárta a versenyt. Ha ehhez hozzáadjuk az így elveszített három pontot akkor joggal lett volna esélye Fricke és Vaculik mellett a harmadik helyért, egyben a 2020. évi Grand Prix tagságért küzdeni.

Magyar szempontból is örülhettünk, hiszen a magyar szerelői gárdával rendelkező dán Anders Thomsen ötödik helyezést ért el. Ami azt jelenti, ha Vaculik az idei GP sorozatban az első nyolcban végez akkor Thomsen a jövő évi  sorozat első számú tartalék versenyzője lesz.

A versenyen Magosi Norbert volt a 2. számú tartalék versenyző, azonban élesben nem kellett motoroznia.