2019-07-21 17:27:21 - MACEC Kupa 1. forduló - Nagyhalász

Fazekas Dennis nyert, Magosi Norbert  2. helyezést ért el.

Szombaton rendezték Nagyhalászban a MACEC Kupa idei első fordulóját. Nagyjából egyforma képességű versenyzők szerepeltek a startlistán, ezáltal borítékolható volt a jó verseny. Úgyis lett, hiszen a kilátogató nézők parádés futamokat, sok előzést láthattak és sajnos sok bukás is volt. Az egyik nagy vesztes Kovács Roland, aki alól az első futamában – kuplunghiba miatt - kijött a motor. Több percen keresztül ápolták, de saját lábán ment be a depóba. Következő futamára bejött, azonban két futam után kiállt fájdalmai miatt. Rolandot ezután korházba szállították, szerencsére törése nincsen azonban több zúzódást is szenvedett. A verseny másik nagy vesztese a szlovák Jakub  Valkovic volt. A 16. futam első kanyarjában hárman buktak. Valkovicot versenyzőtársa motorja fejen találta, melynek következtében agyrázkódás és újtörés gyanúja miatt kórházba szállították. Mindkét versenyzőnek jobbulást kívánunk.

Az igazi izgalom a verseny végére maradt, hiszen az utolsó négy futam előtt Fazekas, Curzytek és Magosi is 9-9 egységgel rendelkeztek, míg mögöttük hárman is a két lengyel Liszka és Wojdylo és az ukrán Levyshyn is egyaránt 8 egységgel motoroztak össze. A 17. futamot Fazekas nyerte Curzytek és Liszka előtt. A 18. futamban a harmadik helyről verekedte fel magát a lengyel Wojdylo, így 11 ponttal beérte honfitársát Curzytek-et. Így eldőlt különfutam már biztosan lesz a dobogóért. A következő futamot Magosi biztosan hozta, így az első hely eldöntéséért is szétmotorozás szükséges. A 20. futamot az ukrán Levyshyn nyerte, így beérte a 11 pontosokat, akik már hárman voltak.

A dobogó legalsó fokáért megrendezett futamban újabb bukás történt, melynek következtében a lengyel Curzytek éz ukrán Levyshyn került a salakra. A futamból utóbbi kizárásra került. A megismételt futamot Wojdylo nyert, így ő végzett a harmadik helyen.

A dobogó legfelső fokáért két magyar versenyző Magosi Norbert és Fazekas Dennis áll a startszalaghoz. Az alapversenyben Magosi nyert, de itt a döntőben fiatal Dennis jó startja révén tudta tartani a nagy rutinnal rendelkező Magosit.

Különfutam 3. kör: Dennis és Magosi párharca

Nagyon minimális előnnyel, Dennis elsőként ért a célba. Így Fazekas Dennis élete első versenyét nyerte meg.

Jó érzés volt nekünk is szurkolóknak, hogy hazai pályán magyar első és második hely született. Soha rosszabb versenyt.