A 2019. évi Grand Prix széria versenynaptára:
2019. augusztus 31. Teterow
2019. szeptember 07. Vojens
2019. szeptember 21. Cardiff
2019. október 10. Torun

Az idei Grand Prix sorozat tíz fordulóból fog állni és a nyitóforduló szombaton a lengyel fővárosban Varsóban a Nemzeti Stadionba veszi kezdetét. A lengyelek Nemzeti Stadionjában az első salakmotor versenyt 2015-ben rendezték. A verseny botrányosan zárult a pálya állapota valamint a startgép miatt, ezért már a 12. futam után végeredményt hirdettek. Zagar nyert Harris és Hampel előtt. A következő évben 2016-ban a világbajnoki címvédő Woffinden nyert Hancock és Zagar előtt. A 2017-es szezonban Lindgren nyert Doyle és Janowski előtt. A tavalyi évben Woffinden nyert Janowski és Lindgren előtt.

Az idei nyitó fordulót biztosan kihagyja az amerikai Hancock, aki felesége daganatos betegsége döntött úgy, hogy nem áll starthoz. Helyette az első számú tartalék brit Robert Lambert fog starthoz állni. Mellette lesz még egy hiányzó a lengyel Janowski személyébe, aki sérüléséből még nem épült fel. Helyette a második számú tartalék az ausztrál Max Fricke fog starthoz állni.

Az idei évtől először a hagyományos sorsolás helyett a versenyzők az időmérő edzésen elért eredményük alapján választhatnak sorszámot. Az edzésen Matej Zagar bizonyult a leggyorsabbnak 13,143 másodperces köridővel, így ő választott először majd őt Jason Doyle és és Emil Sajfutdinov követte. Tai Woffinden, Bartosz Zmarzlik és Max Fricke Extraliga versenyük miatt nem tudtak részt venni az edzésen, ezért számukra  a startszámot sorsolással döntötték el.