2019-05-06 20:37:09 - SEC elődöntők



Az elmúlt hetekben megrendezték a SEC Európa bajnoki elődöntőket négy helyszínen. Az első elődöntő Poznanban került megrendezésre. A versenyt a francia Bellego nyerte, a második helyen az alapversenyt maximális pontszámmal nyerő lengyel junior világbajnok Smektala végzett, míg a dobogó legalsó fokára a dán Thomsen állhatott fel. A negyedik, egyben továbbjutó helyen az orosz Kudriaszow végzett.

2019. április 27. Poznan (Lengyelország) SEC 1. elődöntő:
1. David Bellego (Franciaország) - 16 (3,2,2,3,3,3)
2. Bartosz Smektała (Lengyelország) - 17 (3,3,3,3,3,2)
3. Anders Thomsen (Dánia) - 11 +3 (2,1,2,3,2,1)
4. AndriejKudriaszow (Oroszország) - 12 +2 (3,3,2,2,2,0)

5. Tobiasz Musielak (Lengyelország) - 11 +0 (3,2,3,2,1)
6. Władimir Borodulin (Oroszország) - 9 +1 (2,3,1,3,d)
7. Kai Huckenbeck (Németország) - 9 (1,1,3,1,3)
8. Timo Lahti (Finnország) - 9 (2,3,2,2,0)
9. Nicolas Covatti (Olaszország) - 7 (1,1,3,1,1)
10. Hans Andersen (Dánia) - 6 (0,0,1,2,3)
11. Oleg Michaiłow (Lettország) - 6 (1,2,0,1,2)
12. Eduard Krcmar (Csehország) - 4 (0,2,1,1,d)
13. Adam Ellis (Nagy-Britannia) - 3 (0,1,d,0,2)
14. Wiaczesław Monachow (Oroszország) - (2,0,0,d,1)
15. Aleksandr Łoktajew (Ukrajna) - 2 (1,0,0,0,1)
16. Lasse Fredriksen (Norvégia) - 1 (0,0,1,0,0)
17Wiktor Trofimowjr (Lengyelország) - 0 ()
18. Norbert Krakowiak (Lengyelország) - 0 ()
 
Futamról futamra:
1. Kudriaszow, Lahti, Huckenbeck, Andersen
2.  Smektała, Borodulin, Michaiłow, Fredriksen
3.  Bellego, Thomsen, Covatti, Ellis
4. Musielak, Monachow, Loktajew, Krcmar
5. Smektała, Bellego, Huckenbeck, Loktajew
6.  Kudriaszow, Musielak, Covatti, Fredriksen
7.  Borodulin, Krcmar, Thomsen, Andersen
8.  Lahti, Michaiłow, Ellis, Monachow
9.  Huckenbeck, Thomsen, Fredriksen, Monachow
10. Smektała, Kudriaszow, Krcmar, Ellis (d)
11. Musielak, Bellego, Andersen, Michaiłow
12.Covatti, Lahti, Borodulin, Loktajew
13. Borodulin, Musielak, Huckenbeck, Ellis
14. Thomsen, Kudriaszow, Michaiłow, Loktajew
15.Smektała, Andersen, Covatti, Monachow (d)
16. Bellego, Lahti, Krcmar, Fredriksen
17. Huckenbeck, Michaiłow, Covatti, Krcmar (d)
18. Bellego, Kudriaszow, Monachow, Borodulin (d)
19. Andersen, Ellis, Loktajew, Fredriksen
20.  Smektała, Thomsen, Musielak, Lahti
Reményfutam: Thomsen, Kudriaszow, Borodulin, Musielak
Döntő: Bellego, Smektała, Thomsen, Kudriaszow
 
A második elődöntőt a hazánkhoz közeli Goricanban rendezték. Itt lengyel győzelem született Miedzinski révén a cseh Milik a második, a lengyel Kubera a harmadik, míg a hazaiak versenyzője Pavlic a negyedik helyezést érte el.
 
2019. április 27. Gorican (Horvátország) SEC 2. elődöntő:
1. Adrian Miedzinski (Lengyelország) - 14 (3,3,3,2,3)
2. Vaclav Milik (Csehország) - 11 (2,0,3,3,3)
3. Dominik Kubera (Lengyelország) - 11 (1,3,2,3,2)
4. Jurica Pavlic (Horvátország) - 11 (2,2,3,1,3)
5. Martin Smolinski (Németország) - 11 (2,2,2,3,2)
6. Nick Skorja (Szlovénia) - 10 (3,1,3,2,1)
7. Wiktor Kułakow (Oroszország) - 9 (3,2,w,1,3)
8. Denis Gizatullin (Oroszország) - 9 (1,3,1,2,2)
9. Chris Harris (Nagy-Britannia) - 9 (2,1,2,3,1)
10. Mikkel Bech (Dánia) - 7 (3,0,1,1,2)
11. Paco Castagna (Olaszország) - 6 (1,1,2,1,1)
12. Artiom Trofimow (Lettország) - 5 (0,3,0,2,0)
13. Jesse Mustonen (Finnország)- 3 (1,0,1,0,1)
14. Milen Manev (Bulgária) - 2 (0,2,0,0,0)
15. Jordan Dubernard (Franciaország) - 2 (0,1,1,0,0)
16. Gaetan Stella (Franciaország) - 0 (0,0,0,0,0)
17. Daniel Gappmaier (Németország) NS
18. Jan Mihalik (Szlovákia) NS
 
Futamról futamra:
1. Skorja, Milik, Gizatullin, Trofimow
2. Kułakow, Pavlic, Kubera, Manev
3. Bech, Smolinski, Castagna, Stella
4. Miedzinski, Harris, Mustonen, Dubernard
5. Miedzinski, Kułakow, Skorja, Bech
6. Kubera, Smolinski, Harris, Milik
7. Trofimow, Manev, Dubernard, Stella
8. Gizatullin, Pavlic, Castagna, Mustonen
9. Skorja, Kubera, Mustonen, Stella
10. Milik, Castagna, Dubernard, Kułakow (w/u)
11. Pavlic, Harris, Bech, Trofimow
12. Miedzinski, Smolinski, Gizatullin, Manev
13. Harris, Skorja, Castagna, Manev
14. Milik, Miedzinski, Pavlic, Stella
15. Smolinski, Trofimow, Kułakow, Mustonen
16. Kubera,Gizatullin,Bech, Dubernard
17. Pavlic, Smolinski, Skorja, Dubernard
18. Milik, Bech, Mustonen, Manev
19. Miedzinski, Kubera, Castagna, Trofimow
20. Kułakow, Gizatullin, Harris, Stella
Reményfutam: Kubera, Pavlic, Smolinski, Skorja (d4)
Döntő: Miedzinski, Milik, Kubera, Pavlic
 
Május elején Krsko-ban rendezték a 3. elődöntőt, ahol mivel Fazekas Dennis személyében magyar induló is volt, így erről az ágról csak hárman jutottak tovább. A versenyt az orosz Grigorij Laguta nyerte a lengyel Woryna és a szintén orosz Logaczow előtt. Fazekas Dennis, aki egy pontot gyűjtve a 16. helyezést érte el.
 
2019. május 01. Krsko (Szlovénia) SEC 3. elődöntő:
1. Grigorij Laguta (Oroszország) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Kacper Woryna (Lengyelország) - 10 (3,2,1,3,1)
3. Siergiej Logaczow (Oroszország) - 13 (3,3,2,3,2)
4. Bjarne Pedersen (Dánia)- 10 (2,d,3,2,3)
5. Matic Ivacic (Szlovénia) - 11 (2,2,3,2,2)
6. Kevin Woelbert (Németország) - 9 (3,1,1,1,3)
7. Steve Worrall (Nagy-Britannia) - 8 (2,3,3,0,0)
8. Kjastas Puodzuks (Lettország) - 8 (0,2,d,3,3)
9. Frederik Jakobsen (Dánia) - 8 (1,3,1,2,1)
10. Zdenek Holub(Csehország) - 7 (2,0,2,1,2)
11. Denis Stojs (Szlovénia) - 7 (1,2,2,w,2)
12. Glenn Moi (Norvégia) - 4 (0,1,0,2,1)
13. Zdenek Simota (Csehország) - 4 (1,0,2,w,1)
14. Nicolas Vicentin (Olaszország) - 3 (1,1,1,0,u)
15. Andriej Rozaliuk (Ukrajna) - 1 (0,0,0,1,0)
16. Fazekas Dennis (Magyarország) - (0,1,0,0,0)
17. Jernej Hribersek - NS
18. Dario Vugrinec - NS 
 
Futamról futamra:
1. Woelbert, Worrall, Jakobsen, Moi
2. Woryna, Ivacic, Vicentin, Fazekas
3. Laguta, Pedersen, Simota, Puodzuks
4. Logaczow, Holub, Stojs, Rozaliuk
5. Logaczow, Ivacic, Moi, Simota
6. 
Laguta, Woryna, Woelbert, Rozaliuk
7. Worrall, Stojs, Fazekas, Pedersen (d)
8. Jakobsen, Puodzuks, Vicentin, Holub
9. Pedersen, Holub, Woryna, Moi
10. Ivacic, Stojs, Woelbert, Puodzuks (d)
11. Worrall, Simota, Vicentin, Rozaliuk
12. Laguta, Logaczow, Jakobsen, Fazekas
13. Puodzuks, Moi, Rozaliuk, Fazekas
14. Logaczow, Pedersen, Woelbert, Vicentin
15. Laguta, Ivacic, Holub, Worrall
16. Woryna, Jakobsen,Simota (w/u), Stojs (w/u)
1
7. Laguta, Stojs, Moi, Vicentin (u4)
18. Woelbert, Holub, Simota, Fazekas
19. Puodzuks, Łogaczow, Woryna, Worrall
20. Pedersen, Ivacic, Jakobsen, Rozaliuk
Reményfutam: Woryna, Pedersen, Ivacic, Woelbert (d4)
Döntő: Laguta, Woryna, Logaczow, Pedersen
 
A negyedik elődöntőt is május elsején rendezték volna, azonban az esőzések miatt csak másnap került megrendezésre. A versenyen Jepsen Jensen személyében dán győzelem született 2. helyezést ért el a lett Lebedevs, a dán Kildemand a harmadik és a negyedik helyet Przedpelski szerezte meg. Így ők négyen jutottak a május 25-én Nagyhalászban rendezendő Challenge-be.
 
2019. május 02. Rovnó (Ukrajna) SEC 4. selejtező:
1. Michael Jepsen Jensen (Dánia) - 13+3 (3,3,2,2,3)
2. Andrzej Lebedevs (Lettország) - 12+3+2 (2,3,3,3,1)
3. Peter Kildemand (Dánia) - 12+1 (3,0,3,3,3)
4. Pawel Przedpelski (Lengyelország) - 11+2+d (1,1,3,3,3)
5. Tero Aarnio (Finnország) - 10+1 (3,3,1,1,2)
6. Marko Lewiszyn (Ukrajna) - 9+0 (1,2,3,3,w)
7. Ondrej Smetana (Csehország) - 9 (1,2,1,2,3)
8. Josef Franc (Csehország) - 8 (0,2,2,2,2)
9. Janusz KoLodziej (Lengyelország) - 7 (3,3,1,-,-)
10. Facundo Albin (Argentina, spanyol licenccel)- 6 (2,1,0,2,1)
11. Dimitri Berge (Franciaország) - 6 (2,1,1,1,1)
12. Erik Riss (Németország) - 5 (d,0,2,1,2)
13. Tobias Busch (Németország) - 4 (0,2,2,0,t)
14. David Pacalaj (Szlovákia) - 4 (2,w,0,0,2)
15. Andrij Kobrin (Ukrajna
, magyar licenccel)) - 2 (0,1,d,1,t)
16. Stanislaw Melnyczuk (Ukrajna) - 0 (0,0,0)
17. Witalij Kowal (Ukrajna) - 0 (0,0)
18. Andrij Karpow (Ukrajna) - 0 (w,-,-,-,-)
 
Futamról futamra:
1. Aarnio, Berge, Lewiszyn, Kobrin
2. Kolodziej, Lebedevs, Karpow (w/u), Riss (d)
3. Jensen, Pacalaj, Przedpelski, Franc
4. Kildemand, Albin, Smetana, Busch
5. Aarnio, Franc, Albin, Melnyczuk
6. Jensen, Smetana, Berge, Riss
7. Kolodziej, Busch, Kobrin, Pacalaj (w/u)
8. Lebedevs, Lewiszyn, Przedpelski, Kildemand
9. Kildemand, Riss, Aarnio, Pacalaj
10. Przedpelski, Busch, Berge, Kowal
11. Lebedevs, Franc, Smetana, Kobrin (d4)
12. Lewiszyn, Jensen, Kolodziej, Albin
13. Przedpelski, Smetana, Aarnio, Melnyczuk
14. Lebedevs, Albin, Berge, Pacalaj
15. Kildemand, Jensen, Kobrin,Kowal
16. Lewiszyn,Franc,Riss, Busch
17. Jensen, Aarnio, Lebedevs, Melnyczuk (Busch-t)
18. 
Kildemand, Franc, Berge
19. Przedpelski, Riss, Albin, Kobrin (t)
20. Smetana, Pacalaj, Lewiszyn (w/u)
Reményfutam: Lebedevs, Przedpelski, Aarnio, Lewiszyn
Döntő: Jensen, Lebedevs, Kildemand, Przedpelski (d)
 
Forrás: sportowefakty.pl
 
Simkovits Ede


 
 
 
 
<-- Vissza