2019-04-15 13:05:08 - Egyéni Bajnokság 1. forduló - Nagyhalász

Franc nyert Sajdullin és Burza előtt.

Szombaton rendezték a Nyílt Nemzeti Salakmotoros Egyéni Bajnokság 1. fordulóját Nagyhalászban.
Az elmúlt salakos szezon itt Nagyhalászban zárult, az idei szezon pedig itt kezdődött így a kilátogató nézők szembesülhettek a változásokkal. Albók József tovább csinosította a ringet, fedett lelátok szolgálják a komfortosabb kényelmet ötszáz fő részére. Emellett a pályán reflektorok is találhatók, melyeket edzésekre, verseny előtti esti munkálatokra tudnak használni.
Mint ahogy az előzetesen sajnos várható volt, a bajnoki címvédő Magosi Norbert és a bajnoki ezüstérmes Benkő Roland nem magyar licenccet váltottak. Így Ők nem szerepeltek a startlistán. Összesen négy magyar versenyző Kovács Roland, Fazekas Dennis, Bárány Márk és tartalékként Üveges Szabolcs indult a versenyen, valamint a magyar licenccel starthoz állt az ukrán Andrij Kobrin és a bulgár Milen Manev.
Az alapversenyből első két helyezett a cseh Franc és a fiatal orosz Sajdullin egyaránt 13-13 egységgel egyenes ágon a döntőbe jutottak. A reményfutamban a 4-6 helyezettek részére még nyílt egy utolsó lehetőség a döntőbe kerülni. Ezt a lengyel Burza nyerte Kobrin előtt, így Ők jutottak a döntőbe. Kovács Roland a reményfutamban motorhiba miatt kiállni kényszerült. A döntő futamot Franc nyerte Sajdullin, Burza és a magyar licenccel motorozó Kobrin előtt. A magyar versenyzők közül Kovács Roland az 5. helyezést érte el, míg Bárány Márk, Fazekas Dennis és Üveges Szabolcs a mezőny végén végeztek.
A korábbi évekhez viszonyítva a lebonyolítás visszatért a hagyományos 16 versenyző húsz futam, plusz kiegészítve a SEC szisztéma szerinti reményfutam és döntő futammal. Ez így sokkal igazságosabb. Azért tavaly évben volt még egy Magosink, egy Benkőnk és év elején még egy Tabakánk is. Ők azért nagyon hiányoztak….

A Nyílt Nemzeti Salakmotoros Egyéni Bajnokság következő fordulója 2019. szeptember 21-ére van kiírva, a helyszín Vasad.