2018-09-24 22:43:15 - Salak OB 2. forduló -Nagyhalász

Burza nyert Jamróg és Melnichuk előtt, Magosi a 4. helyezést érte el.

Szombaton rendezték a Nemzetközi Salakmotoros Egyéni Magyar Bajnokság 2. fordulóját Nagyhalászban, ahol a hazai salakszórók mellett bolgár, cseh, ukrán és nem utolsó sorban lengyel pilóták álltak starthoz.
Az alapverseny során jó, izgalmas futamokat láthattunk. Az esélyesek hozták is a kötelezőt, egyedül a bajnokság első fordulójának győztese Magosi Norbertnek kellett igyekeznie, hogy benne legyen a 8-ba. Ez a 12. futamban a megszerzett két ponttal sikerült is. Bár itt meg kell jegyezni, hogy Norbi kétszer is megmérkőzött a lengyel Jamróg-al, plussz az egyik futamban a honfitárs Burza is szerepelt, valamint kétszer a cseh Franc-al is. Benkő Roli simán az elődöntőbe jutott, Fazekas Dennis is. Kovács Roland nem sikerült az elődöntőbe kerülés, négy ponttal a 10. helyezést érte el. Bárány Márknak nem sikerült pontot szereznie ezen a versenyen.
Az első elődöntőben aztán Magosinak sikerült megszereznie az első futamgyőzelmét, a második helyet Burza szerezte meg. Így ők ketten kerültek a döntőbe, míg Franc és Benkő nem jutott tovább. A második elődöntőt Jamróg nyerte Melnichuk előtt, így ők jutottak a döntőbe, a cseh Chlupac és Fazekas pedig kiestek.
A döntő futamban Norbit lerajtolták, melynek következtében a negyedik helyezést érte el. A futamot és a versenyt Burza nyerte Jamróg és Melnichuk előtt.
A Nemzetközi Salakmotoros Egyéni Bajnokság következő utolsó fordulója 2018. október 21-én Nagyhalászban kerül megrendezésre.

2018. szeptember 22. Nagyhalász Magyarország Nemzetközi Salakmotoros Egyéni Bajnokság 2. forduló: