2018-07-01 15:30:56 - Páros Európa bajnokság - Nagyhalász

A lettek nyerték az elődöntőt, a magyarok a 4. helyen végeztek.

Szombaton hét nemzet salakszóróival páros Európa bajnokság elődöntőjét rendezték a nagyhalászi oválon.

A viadalt dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár nyitotta meg. Sérülés miatt volt változás a startlistán. A németeknél Smolinski helyett Ronny Weis indult, míg a finneknél Mustonenz helyett nem érkezett versenyző, így Aarnio egyedül szállt harcba.
Az igen szeles időben megrendezett versenyt esélyeshez méltóan a lett páros Lebedevs és Puoduks nyerte a német páros Weis, Grobauer előtt. A dobogó legalsó fokára az ukrán páros Loktajew, Mielniczuk állhatott fel. A magyar trióból Magosi 10, Fazekas 3, Benkó 2 pontot gyűjtött, ami 15 ponttal a 4. helyre volt elegendő.