2018-04-08 10:02:18 - Salak OB 1. forduló – Debrecen

Szombaton rendezték a Nemzetközi Salakmotoros Egyéni Magyar Bajnokság 1. fordulóját Debrecenben.

Hosszú volt a téli holtszezon, a salakos rajongók már várták a szezon első versenyét, hiszen szép számú közönség látogatott ki a tavaszias időben a gázvezeték utcai salakmotorpályára.

A verseny első futama újraindítással indult, hiszen a szlovák Búri szalagérintéssel nyitott. A megismételt futamot Magosi nyerte. A második futamban a lett Argucevics nagyot bukott, aki így a verseny feladására kényszerült. A futamot magabiztosan nyerte Benkő Tabaka és Kovács Roland előtt. A harmadik futamban a nagyhalászi színekben versenyző Fazekas Dennis belemotorozott az előtte haladó szlovák versenyzőbe, így ebben a futamban pont nélkül maradt. A futamot az ukrán Melnichuk nyerte honfitársa Kobrin előtt.
A következő futamokban négy magyar (Kovács, Benkő, Tabaka, Magosi) döntőre is esélyes versenyzőnk szépen gyűjtötték a pontokat, melynek következtében mind a négyen az elődöntőkbe kerültek. Reális esély volt arra, hogy teljesen magyar döntő legyen, hiszen két-két versenyzőnk külön elődöntőbe került. Az első elődöntőben Kovács Roland bukott, melynek következtében kizárásra került, ezáltal számára elszállt a döntőbe jutás lehetősége. Kár érte, hiszen Kovács Roliba több volt ezen a napon.  A megismételt futamot Magosi nyerte, a szlovák Búri második helyezést érte el, így ők ketten jutottak a döntőbe, míg a harmadik helyen a fiatal szlovák Pacalaj végzett. A másik elődöntőt Benkő nyerte Tabaka, Kobrin és Lysak előtt. Így három magyar versenyző került a döntőbe.
A döntő futamban a start után Magosi jött el a legjobban, Tabaka szorongatta, de megelőzni nem tudta. Így Magosi nyerte az első fordulót Tabaka lett a második, míg a szlovák Búri a dobogó legalsó fokára állhatott fel. Benkő Roland kicsit elidegeskedte a döntőt, így csak a negyedik helyezés jutott neki.
Az idei szezon első versenyéről elmondható, hogy nagy küzdelmeket, izgalmas csatákat láthattunk a sportszerűség keretein belül.
A Nemzetközi Salakmotoros Egyéni Bajnokság következő fordulója 2018. július 28-án Gyulán kerül megrendezésre.

2018. április 07. Debrecen Magyarország Nemzetközi Salakmotoros Egyéni Bajnokság 1. forduló: