2017-05-02 10:25:25 - Przemyslaw Pawlicki nyert Nagyhalászban

Przemyslaw Pawlicki nyerte Egyéni Európa bajnoki elődöntőt Nagyhalászban egy szenzációs versenyen, melyen az elmúlt 10 év Magyarországi versenyei közül a legtöbb előzést láthatta a szépszámú közönség.

A munka ünnepén Nagyhalászon rangos viadalt, Egyéni Európa bajnoki elődöntőt rendeztek. A verseny előtt a startlistát böngészve szinte borítékolható volt óriási küzdelem várható a mindössze három továbbjutó helyért. A kiválóan előkészített pályán szenzációs versenyt, látványos futamokat láthatott a kilátogató nézőközönség. A dobogó legfelső foka külön futamban dőlt el, melyet a lengyel Przemysław Pawlicki nyert a dán Mikkel Bech Jensen előtt, míg a dobogó legalsó fokára az ukrán Andriej Karpov állhatott fel. A 20 futamos alapszakasz után az alapszakasz 4.-5.-6.-7. helyezett pilótái feszültek még a startszalaghoz, melyet a lengyel Janusz Kolodziej nyert meg, így Ő tartalékként jutott a május 20-án Gorican-ban megrendezendő Challenge-be. A magyar versenyzők közül Tabaka József nagyszerűen motorozott, a közös futamukban többek között a továbbjutó Karpovot megverte, csakúgy mint a lengyel Przedpelski-t is. De a tartalékként továbbjutó Kolodziej-t is több mint három körig vezette. Összetettben Tabaka nyolc ponttal, mindössze kevesebb jó helyezések miatt maradt ki az utolsó esély futamból, így a 8. helyezést érte el. Magosi Norbert jól kezdte a viadalt, hiszen az első futamában lestartolta Kolodziejt. Ebben az etapban két egységgel kellett beérnie, de ez bíztató volt a folytatásra. Sajnos Magosi azonban végül öt pontot gyűjtve a 13. helyezést érte el. Említést érdemel a cseh Josef Franc, akinek nem sok hiányzott a továbbjutáshoz, az összetett 6. helyén végzett. Több előzetesen esélyesnek tartott nagy név Przedpelski, Hougaard, Aspgren is a vert mezőnyben végzett.

Nagyhalászi Speedway Ring ezzel a versennyel debütált a nemzetközi porondon és minden szempontból jelesre vizsgázott, így külön dicséret illeti a Nagyhalász Motorsportjáért Sportegyesület elnökét Albók József Urat és minden segítőjét.