2013-01-27 08:48:37 - FIM Team Ice Speedway Gladiators - Sanok

Különfutam után Oroszország nyerte a Csapat Világbajnokságot az osztrákok előtt.

Az elmúlt hétvégén rendezték a lengyelországi Sanokban hét nemzet részvételével a Jégmotor Csapat Világbajnokság-ot. A verseny előtt a nagy kérdés az volt, hogy valaki meg tudja e állítani az oroszokat. Erre reális esélye a Franz Zorn vezette osztrák csapatnak volt.

Az orosz-osztrák első párharc már a 3. futamban megtörtént. A futamot Ivanow nyerte Simon, Zorn és Krasnikow előtt, így 3:3-as döntetlennel zárult a párharc.

Ezek után a Franz Zorn és Harald Simon fémjelezte osztrák csapat magabiztosan, minden futamukat megnyerve 28 pontot gyűjtve a pénteki napot megnyerték.

Az orosz - Ivanow, Koltakow, Krasnikow - trojka is gyűjtögette a pontjait, azonban a 15. futamban Krasnikow vezető helyről motorhiba miatt kiállni kényszerült, így két egységgel kevesebbet - 26 pont - gyűjtöttek, mint az osztrákok.

Az első nap után már látható volt, hogy az orosz és osztrák csapat fog a dobogó legfelső fokáért csatázni, míg a bronzéremért is nagy csata várható, hiszen a harmadik helyezett cseh csapat és az ötödik svédek között mindössze két pont volt a különbség, tehát négy csapat pályázott a dobogó harmadik fokára.

A második napot az osztrák - német párharc nyitotta, melyben Bauer igen keményen feladta a leckét az osztrák fiúknak. Zorn a harmadik kör utolsó kanyarja előtt belülről Bauer mellé állt és a kanyarba szépen a palánk felé terelte a német versenyzőt. Olyannyira, hogy közben Zorn csapattársa Simon is meg tudta előzni Bauert, így az osztrákok 5:1-re hozták a futamot.

Közben az orosz csapat is gyűjtögette a pontjait. Körvonalazódni látszódott, hogy a 40. futam sorsdöntő lesz az aranyért folyó harcban, hiszen ekkor találkozott ismét az orosz - osztrák páros. Itt az osztrákoknak három pont már elég lett volna az aranyéremért, azonban a futamot Ivanow nyerte Zorn, Koltakow és Simon előtt, ami azt jelentette, hogy külön futamot kellett vívni az első helyért.

A külön futamra az oroszoktól Ivanow, az osztrákoktól Zorn jött ki. Az orosz versenyző jól elkapta a startot és a győzelmet már nem is engedte ki a kezéből. Így ismét Oroszország csapata lett a világbajnok.

Az osztrákok a második helyezést szerezték meg, szégyenkezni nincsen okuk, hiszen nagyszerűen motoroztak. Franz Zorn igazi csapatjátékos volt, aki egy futamon belül is sokszor azt figyelte hogyan tud a csapattársának segíteni a minél jobb helyezéselérése érdekében.

A dobogó harmadik helyét a svédek szerezték meg. Itt a két alapember Henderson és Svensson egyaránt 15-15 pontot gyűjtött, míg a tartalék Lindstrom 2 ponttal járult hozzá a sikerhez.

Lengyelország csapata először vett részt a csapat vb-n és a megszerzett 4. helyezés dicséretre méltó, hiszen a csapatból mindössze Grzegorz Knapp tudta felvenni a harcot az élmezőnnyel. Knapp egymaga a 31 pontból 25-öt szerzett. Pawel Strugala 4, míg a tartalék versenyző Miroslaw Daniszewski 2 pontot gyűjtött.

Az idei csapat világbajnokság nagy vesztesei Csehország válogatottja, akik a 2011, 2012. évben egyaránt a dobogó 3. helyén végeztek, idén azonban Klatovsky testvéreknek - melyek közül a fiatalabb Jan Klatovsky 24 pontot gyűjtött - be kellett érniük az 5. helyezéssel.

Németország csapata a 6. helyezést érte el, a csapatból Gunther Bauer teljesítménye dicsérhető, akinek voltak látványos futamai.

Finnország csapata mindkét nap egyaránt 11 - 11 pontot gyűjtött, melyből Antti Aakko egyedül 18 (9,9) egységet szerzett, de ez a teljesítmény utolsó helyre volt elég.

2013. január 25-26 Sanok (Lengyelország) Jégmotor Csapat Világbajnokság: